Producent Karniszy – wielopokoleniowa historia firmy Dagram Plast

siedziba producenta karniszy Dagram

Producent Karniszy Dagram Plast jest nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem, zajmującym się produkcją i nieustannym udoskonalaniem każdego rodzaju karniszy.

 

 Zapytacie pewnie, co w nas takiego wyjątkowego?

 

Otóż:

Nasza historia sięga lat 50′ ubiegłego wieku

Wszystko zaczęło się pod koniec lat 50′ kiedy to Stanisław Mucha założył swój warsztat stolarski w Łowiczu. Powojenne czasy były ciężkie, materiałów brak , a zapotrzebowanie na drewniane produkty duże.

Przez lata w swoim warsztacie Stanisław wyrabiał ogromną ilość stołów, drzwi, krzeseł, a przede wszystkim okien oraz innych elementów wnętrza domu. Z biegiem czasu całą swoją wiedzę stolarską przekazał synowi,  Adamowi, który swoją pomysłowością i myślą techniczną wzbogacił wyroby ojca o kilka bezcennych ulepszeń.

Między innymi wprowadził dodatkowe uszczelnienie w starym modelu drewnianych okien. Pod koniec lat 80′ Adam założył firmę Agram. Na początku było ciężko, cała praca, wykonywana w rodzinnym gronie polegała na produkcji drewnianych drążków do karniszy i trzonków do łopat.

Następnie zaczęliśmy wprowadzać coraz więcej elementów drewnianego karnisza, wsporniki, które nazywano lalkami, kółka i końcówki. Posiadając odpowiednie narzędzia i wiedzę jako jeden z pierwszych w Polsce, Adam zaczął produkować drewniane karnisze i elementy do nich. W 1996 roku przekazał firmę córce Agnieszce i zięciowi Grzegorzowi. Przemienili oni nazwę firmy na Dagram-Plast, a trzy lata później na rynek weszły pierwsze…

…Karnisze metalowe

Rynek ciągle się zmienia, a my wraz z nim. W sklepach zaczęły pojawiać się karnisze drewnopodobne z okleiną przypominającą drewno (metalowa rura, nie wygina się z upływem lat, ani od wilgoci tak jak to się dzieje w przypadku drewna), a także w 98′ karnisze plastikowe.

Wraz z nadejściem karniszy plastikowych przeznaczenie karnisza zmieniło się.  Z bycia zwykłą”drewnianą rurą” do firanek , karnisze stały się ważnym elementem ozdobnym pokoju, który mógł mieć dowolny kolor i w ten sposób dopasowywać się do stylu, barwy i co najważniejsze; przeznaczenia pokoju.

Plastik okazał się jednak być nie wystarczający i niedługo potem modne stały się karnisze kute, metalowe, elegancją dotrzymujące kroku miedzianym  żyrandolom, czy meblom z aksamitnym obiciem. Widząc potrzebę i naśladując producentów zachodnich wprowadziliśmy karnisze przecieranie, kwadratowe oraz ryflowane. Paleta dostępnych kolorów także się powiększyła. Jesteśmy w stanie przygotować karnisz o dowolnym kolorze, więc istnieje możliwość posiadania w swoim pokoju unikalnego, jedynego w swoim rodzaju karnisza, jakiego nie mógłby się pochwalić żaden z Twoich znajomych. (Chyba, że zamówiłby go u nas)

Przywiązujemy ogromną wagę do jakości naszych karniszy

Od dostarczenia, aż do zapakowania. Elementy z których składają się nasze karnisze przechodzą dokładną kontrolę jakości, wadliwe odlewy końcówek, krzywe kółka czy nierówne wsporniki trafiają z powrotem do odlewni.

W ten sposób otrzymujemy karnisze najwyższej próby, jednocześnie produkowane z myślą o niskich kosztach dla klienta, tak aby niska cena szła z wysoką jakością. Karnisz kupuje się na lata i przez lata powinien spełniać on swoje zadanie, wytrzymując obciążenie firan  zasłon i upływu czasu.

 

Siedziba naszej firmy znajduje się w Łowiczu,

przy ulicy Tarczyńskiego 5

nr tel; 604612567

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu

na stronie Sklep z Karniszami Metalowymi .