Jak udekorować pokój młodzieżowy karniszami z metalu:

boys-room2

Jak udekorować pokój młodzieżowy karniszami z metalu:

Zabierając się za urządzanie i wystrajanie pokoju swojego brzdąca, dobranie odpowiednich karniszy załatwią dużą część pracy. Odpowiednie ich dobranie pozwoli pokojowi nabrać barwy i stylizacji. Niezależnie od ilości okien w pokoju, montaż i dobór karniszy to dziecinnie prosta sprawa, czyli jak wybrać i zamontować karnisz .

Zanim zaczniesz, musisz zadecydować o kilku sprawach, na przykład jakiej grubości rura będzie pasowała do danego pomieszczenia, a także jaki ma być jej rodzaj:

 

1. Do zwykłych, tradycyjnych pokojów pasują gładkie rury.

Nie są szlifowane, ani skręcane, dlatego skomponują się z najprostszym rodzajem mebli. Możesz wybrać dowolny kolor takiego karnisza i na przykład dopasować go do fototapety ulubionego superbohatera swojego dziecka. Możliwości są nieskończone, w skrócie, takie karnisze przydadzą się w każdym rodzaju pokojów.

 

2.  Karnisze kwadratowe, to już inna bajka.

Najlepiej użyć ich do nowoczesnych pokoi, z minimalistycznym kubistycznym stylem, dużo kantów, bryłowate meble i śmiałe ozdoby. Jedyną wadą takich karniszy jest trudność w przesuwaniu firanek po kwadratowej rurze, kiedy używasz takich karniszy najlepiej miej stacjonarne zasłony.

 

3. Następnym wariantem są twistery, inaczej karnisze skręcane.

Pasują do eleganckich, klasycznych pokoi, imitujące stylem końcówkę osiemnastego wieku. Fajnie wyglądałyby w pokoju o settingu nawiązującym do mitologii greckiej (kolumny, zeus na ścianie itp.).

 

Gdy planujemy powiesić zasłony stacjonarne, zaleca się używania bardziej dekoracyjnych karniszy,

takich jak kwadratowe, kręcone, czy szlifowane.

Natomiast, jeżeli zasłonka będzie często odsuwana (na przykład, żeby podglądać sąsiadów 🙂 )polecam użyć gładką, najzwyklejszą rurę.

Jakich użyć końcówek? Końcówka, jako dekoracyjna część karnisza jest jedną z najważniejszych rzeczy. Wśród wielu rodzai końcówek, od bardzo prostych do ogromnie zdobiących każdy znajdzie coś dla siebie. 

 

Kulka jest przykładem najprostszej końcówki, która pasuje do każdego stylu i wystroju.

Fantazja jest szykowną, elegancką końcówką do gabinetów adwokackich i innych pokoi o poważnym wydźwięku.

Jeżeli masz zamiar zakryć swoją zasłonką rurę, postaraj się o ładniejszy model końcówki, która przypomni o obecności karnisza ozdobnego w Twoim pokoju.

 

Kolejną ważną rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić jest kolor karniszy,

bo pomimo kształtu rury, czy końcówki, to on robi pierwsze wrażenie na wchodzącym i nadaje strukturze pokoju niepowtarzalności. Karniszy nie dopasowuje się do podłóg, a do ścian i mebli, jednocześnie kontrastując kolor ciemniejsza podłogą, czyli biały pokój lub ewentualnie szaro-niebieski wyposażymy w Satynowe karnisze. Trzeba jednak wziąć też pod uwagę zasłony jakie zamierzamy tam zawiesić, łatwiej wtedy dobrać nam kolor zgodny z atmosferą i ogólnym odbiorem pokoju.

 

Siedziba naszej firmy znajduje się w Łowiczu,

przy ulicy Tarczyńskiego 5

nr tel; 604 612 567

e-mail: biuro@dagram.pl

e-mail: sekretariat@dagram.pl

Zapraszamy do obejrzenia oferty naszych karniszy na stronie

sklepzkarniszami.pl