Dekorowanie łazienki – 3 zasady dekoracji łazienek.

Nie ważne czy robisz remont czy budujesz nowy dom i zaczynasz wszystko od zera, musisz koniecznie pamiętać o kilku zasadach przy aranżowaniu wnętrza łazienki.Zacznijmy aranżację naszej łazienki!

Zanim zdecydujesz się na konkretny projekt zbierz wszystko co masz w głowie i wypisz to na kartce ( na przykład):

  • biała półka na ręczniku na prawo od wejścia do łazienki,
  • duża biała wanna po lewej stronie łazienki,
  • na ścianach namalowane wodne stworzenia, syreny, rekiny, ośmiornice,
  • białe karnisze, ze zwiewną firanką nie zasłaniającą dopływu światła.
  • zlew i obicie prysznica z czarnego drewna.

Po zrobieniu takiej krótkiej rozpiski wiesz czego oczekujesz od swojej łazienki.

Otwórz nową kartę w przeglądarce i wpisz w Google „pomysły na małą łazienkę” przeanalizuj zdjęcia i skoryguj swój pomysł., jeśli znajdziesz na zdjęciach coś co Ci odpowiada.

minimalistyczna łazienka w drewnianym stylu

Po pierwsze: – Styl.

Wszyscy ostatnimi czasy kreują swoje łazienki na nowoczesne i minimalistyczne pokoje. O ile nie przesadzisz z dodatkami i ozdóbkami, taki styl pokoju jest w porządku.

W porządku jest też zupa cebulowa, nienawidzę zupy cebulowej. Chcemy, aby nasza łazienka wyróżniała się na tle innych. Dużo bardziej korzystny w przypadku małej łazienki będzie styl tradycyjny, rustykalny ( jak na zdjęciu powyżej) lub po prostu wiejski.

Dobierz taki, który będzie pasował do reszty domu, a zarazem da do zrozumienia, że ” tu jest inny świat, nie próbuj z tym walczyć, łazienka to wyjątkowe miejsce w tym domu”. Nie sugeruj się zdaniem innych i zrób to tak jak Ci odpowiada.

Po drugie: – Oświetlenie

Oświetlenie i jeszcze raz oświetlenie. Im pomieszczenie lepiej oświetlone tym sprawia wrażenie większego, a większa przestrzeń oznacza swobodę, zarówno ciała jak i umysłu.

Używaj tyle naturalnego światła ile masz „pod ręką”. Duże okna, odsłonięty parapet (bez ozdób przysłaniających światło) oraz przezroczyste zasłonki są tym czego Ci potrzeba.

Podświetl dodatkowo (światłami punktowymi) takie miejsca jak umywalka, czy wanna, ale nie zapominaj o rozproszonym świetle głównym, na suficie lub przy suficie na ścianie.

minimalistyczna łazienka z żółtym motywem

Po trzecie: Kolor i motyw

– Im pokój jaśniejszy tym wydaje się większy, efekt przestrzeni uzyskasz używając żywych kolorów, dużych luster na ścianach lub fototapet.

Jeżeli Twoja łazienka wydaje się niska, na ścianę użyj motywu pionowych pasów jako tapety, nada to pokojowi wysokości i głębi, pomoże w odbiorze.

Podsumowując:

-Gospodaruj dobrze miejscem,

-Ustal styl pomieszczenia i trzymaj się go, dobierz karnisze odpowiednie do tego stylu

-Jaśniejsze kolory i oświetlenie to klucz do stworzenia wrażenia przestrzenności w małej łazience,

-Nie bój się eksperymentów,

-Baw się dekorując łazienkę. Życie to zabawa i nie powinniśmy go brać w stu procentach na poważnie. Zrelaksuj się i daj się ponieść wyobraźni.

Tylko zanotuj to wszystko co sobie wyobrazisz , żeby potem nie zapomnieć ;).